V sobotu 5.1.2019 sme sa prebudili do bieleho rána, kedy už deň predtým bol vyhlásený v Novoti mimoriadny stav, z dôvodu výdatného sneženia. Už pri prezentácii na štarte bolo okolo trištvrte metra snehu a na kopcoch bolo miestami aj 1,5 metra snehu. Nezľakli sme sa a vyrazili sme opäť za veľmi hustého sneženia na trasu dlhú 27 km. Snežilo počas celej túry a na mnohých miestach, kadiaľ sme prechádzali, padali stromy pod nánosom snehu.

Organizátori výborne upravili trasu po celej dĺžke, takže aj v takom hlbokom snehu nebolo náročné si zabežkovať. Ten kto sa vyzul z bežiek, hneď pocítil, že to nebol dobrý nápad. V tak hlbokom snehu sa nedal urobiť ani krok, takže pri pádoch bolo dosť náročné sa opäť postaviť.

Takmer v polovici trasy po dosť náročnom zjazde, nám organizátori pripravili občerstvenie v kolibe, pri ktorej náladu robila živá muzika.  Tu sme sa zohriali, občerstvili a vyrazili sme na druhú polovicu trasy po lesných cestičkách, ktorými sme sa dostali až do dediny Novoť. V cieli nás čakal výborný guláš, kávička a veselá nálada. Opäť sme zažili výnimočný zimný deň, ktorý sa neopakuje každý rok.

klikni na reliéf pre spustenie interaktívnej mapy

Stiahni GPS súbor túry

klikni tu na foto „FOTOGALÉRIA“ z prechodu

Lokalita
Horná Orava
Dĺžka trasy
26 km
Celkový čas
6 hod 53 min
Čas pohybu
5 hod 5 min
Čas státia
1 hod 48 min
Najnižší bod
723 m n.m.
Najvyšší bod
997 m n.m.
Nastúpaných
868 m
Celková rýchlosť
3,69 km/h
Rýchlosť pohyb
4,93 km/hod
Max. rýchlosť
29,17 km/hod
Skupina
8 ľudí
Obtiažnosť trasy